Archive for: április 2018

Barum nyári gumi gyártó

Barum nyárigumik ismertetője

A Barum jól ismert és jól csengő név a magyar gumik között. Egy cseh gumiabroncs gyár termékei, a neve a korábbi Bata, a Mitas és a Rubena gumik nevéből származtatott mozaikszó.

A Bata testvérek szerény módon indították meg üzleti vállalkozásukat, a Bata lábbelik gyártójaként ismerhettük meg őket. Az első világháború előtt még 3 embert foglalkoztattak, majd a háború után 1924-től gumitalpú cipők tömeggyártásába kezdtek. Időben tudtak csatlakozni a megerősödő gumiiparhoz. 1931-től már kerékpár gumiabroncsokat is gyártottak, és csak pár év kellett, hogy 1934-től elinduljon a Bata autógumi gyártása is.

Az 1945-ös államosítás után másik két kisebb céggel – Rubena és Mitas – történő egyesülésüket követően jelent meg a piacon Barum márkanév.

Az újonnan létrehozott Barum cégcsoport, a három telephely gyártó kapacitása miatt jelentős szeletet tudott a gumigyártásból kinyerni, így gyorsan fejlődve, további kerékpár és már motor abroncsokat is gyártott. Speciális termékként a sport- és gyorsasági motorokhoz is készítettek abroncsokat.

1992-ben aztán a rendszerváltással kicsit meggyengült piacukra válaszként beolvadtak a Continental cégcsoportba.

Ma a Barum gumiabroncsokat az egész Európában, többek között az Egyesült Királyságban az ügyfelek számára értékesítik. Az Otrokovice gyár naponta mintegy 60 000 gumiabroncsot gyárt, összesen 18 millió Barum gumiabroncsot gyártanak.

Kia autó típusok, kia nyári gumik

Kia autó típusok, kia nyári gumik

A Kia Motors egy autógyártó vállalat Szöulban, Dél-Koreában, mely az ország második legnagyobb autógyára a Hyundai Motor Company után. A Kia 2012-ben 2,7 millió, 2013-ban pedig 2,75 millió járművet adott el világszerte. A gyár részvényeinek 33,88%-át jelenleg a Hyundai Motor Company birtokolja.

A Kia Motors hivatalos álláspontja szerint a “Kia” egy betűszó, mely a sino-koreai ki, kijönni, előjönni) és a (Kelet-) Ázsiát jelöli szavakra utal és szabad fordításban azt jelenti, hogy Kiemelkedni (Kelet-)Ázsiából.

A Kia 1944. december 11-én alapult csebolként, amikor Korea még a Japán Birodalom része volt, és acélcsöveket, valamint kerékpáralkatrészeket gyártott. 1951 elkezdett kész kerékpárokat gyártani, majd egy évvel később Kyungsung Precision Industryra módosította a nevét. 1957-től attért kisméretű motorkerékpárok gyártására, Honda licenc alapján, majd 1962-től tehergépkocsikat a Mazda tervei alapján. 1973-ban megnyitotta első, kimondottan autógyártásra tervezett üzemét, Kvangmjong városában, mely a Sohari nevet kapta. Itt 1974-től kezdve a Mazda Familia személyautó második generációján alapuló Kia Brisák készültek. Később a Fiat 132 és a Peugeot 604 tervei alapján épített modellekkel is kiegészült a kínálat. 1981-ben azonban a Kia kénytelen volt felhagyni a személyautók gyártásával és visszatérni a könnyű teherautókhoz, Cson Duhvan elnök ipari megerősödést célzó rendelkezései miatt.

1986-ban a Forddal partneri szerződést kötve a Kia visszatért a személygépkocsik piacára. Az év végéig mindössze 26 autó készült el, a következő évben azonban már 95 ezer darabot szereltek össze. A kínálatot ismét Mazda-alapú modellek alkották, melyeket hazai és külföldi piacokon is értékesített a gyár. Ezek közé tartozott a Mazda 121-en alapuló Kia Pride és Avella is, melyeket Észak-Amerikában és Ausztrálázsiában is árultak, Ford Festiva, illetve Ford Aspire néven.

A Kiát 1992-ben jegyezték be az Amerikai Egyesült Államokban, az értékesítés pedig 1994 februárjában kezdődött meg, az Oregon állambeli Portlandben, mindössze négy kereskedésben. A vállalat módszeresen, egyszerre csak egy régióban igyekezett terjeszkedni és növekedni Amerikában. Eleinte csak a Sephia volt megvásárolható Kia márkanév alatt, néhány évvel később aztán bevezetésre került a Sportage is. 1995 végére a kezdeti négy helyett már több mint száz kereskedése volt a gyárnak az Egyesült Államokban, harminc államban, 24 740 járművet eladva.

A folyamatos fejlődésnek az 1997-es ázsiai gazdasági válság vetett véget, melynek következtében a Kia csődöt jelentett. 1998-ban a Hyundai Motor Company felvásárolta a cég részvényeinek 51%-át, beleértve a Ford 1986 óta meglévő részesedését is. Jelenleg már kevesebb, 33,88%-ot birtokol a Hyundai, de még így is a Kia legnagyobb részvényese.

2005 óta a Kia az európai piacra helyezi a fő hangsúlyt és a formatervezést kiemelkedően fontosnak tartja a siker szempontjából, ezért is nevezte ki 2006-ban vezető dizájnerré Peter Schreyert, aki többek között az Audi TT-t is megtervezte. Schreyer munkájának az eredménye az úgynevezett “tigrisorr” hűtőrács, melynek jellegzetessége miatt könnyen felismerhetők a gyár modelljei.

2006 októberében a Kia Motors America egy 1 milliárd dolláros beruházás keretein belül belekezdett a Kia Motors Manufacturing Georgia üzem felépítésébe, West Pointban, Georgia államban. A termelés már 2009 novemberében elkezdődött, de a hivatalos átadóünnepségre csak 2010 februárjában került sor, éppen akkor, amikor a Kia sorozatban már 15. éve folyamatosan javuló értékesítési eredményeket produkált.

A Kia 2014 augusztusában komoly nemzetközi figyelmet kapott, amikor Ferenc pápa öt napra Dél-Koreába látogatott. Tartózkodása alatt egy Kia Soullal, egy Kia Carnivallal és egy Hyundai Santa Fével is szállították. A legfontosabb szerepet a Soul kapta, mivel érkezése és a fogadó ceremónia után azzal hagyta el az Incshoni repülőteret, hatalmas médiaérdeklődés kíséretében.

A Kia autótípus európai szereplése

A Kia Motors Europe (KME) a Kia Motors európai eladásait és marketingjét kontrolláló leányvállalata. Központja 2007-ig Németországban, a Frankfurthoz közeli Eschbornban volt található, utána viszont átköltözött egy kimondottan erre a célra épített épületkomplexumba, mely Frankfurt központjában található.

1995 és 1999 között bal- és jobbkormányos változatok is készültek a KME osnabrücki üzemében a Kia Sportage-ből, mielőtt a gyártás teljes mértékben visszatevődött volna Dél-Koreába az akkori generáció 2003-as kivezetéséig.

A Kia 1991-ben kezdett el Európába importálni autókat. Elsőként a kiskategóriás Kia Pride került piacra, mely eleinte népszerű volt a vásárlók körében, de az évtized végére egyre csökkent iránta a kereslet, mielőtt 2000-ben lecserélték volna a Rióra.

A kínálat első bővülését a Kia Sephia 1994-es bevezetése jelentette, melyek kisautók helyett közepes méretű szedánok és ferde hátúak voltak, így kedvező árú, jól felszerelt alternatívát jelentettek a Ford Escort és az Opel Astra helyett. A kocsi 1999-ben modellfrissítésen esett át, mely során a szedán megtartotta eredeti nevét, a ferde hátút azonban átnevezték Shumára. A modell 2004-ig maradt a piacon, amikor lecserélték a modernebb Ceratóra, mellyel a Kia először lehetett komoly vetélytársa kategóriája népszerű európai autóinak.

A gyár első Európában forgalmazott szabadidő-autója az 1995-ben bemutatott Sportage volt, mely komoly népszerűségnek örvendett, de első helyét azóta átvette a nagyobb méretű Sorento. A Kia 1999-ben a nagyméretű családi autók piacán is szerencsét próbált a négyajtós Clarus szedánnal, mely méretei alapján a Ford Mondeo és az Opel Vectra vetélytársa volt. Bár olcsóbb volt, mint az említett modellek, megbukott az európai piacon, mivel a vásárlók kitartottak a már bevált és hosszú éve ismert kocsik mellett. A 2001-ben bemutatott Magentis már valamivel nagyobb sikerrel tudott vásárlókat elcsábítani az olyan kedvelt európai márkáktól, mint a Ford, az Opel, a Citroën vagy a Peugeot, de eladási statisztikai így is jelentősen alulmúlták a változásokat. A valódi áttörést ebben a kategóriában a Magentis közvetlen utódja, az Optima jelentette a Kia számára.

A KME 2007 áprilisában megnyitotta első, kimondottan Kia modellek gyártására létrehozott üzemét Európában, a szlovákiai Zsolnán. Itt eleinte a kimondottan az európai piacra tervezett Cee’d modellek készültek. Az üzem gyártási kapacitása 300 ezer autó évente. A világ azon kevés autógyárai közé tartozik, ahol egyszerre akár nyolc különböző modell is gyártható és a gyártott modellek egymáshoz képesti aránya a keresletnek megfelelően bármikor módosítható.

A Kia autótípusok, modelek a nyarigumi.hu webáruházban

KIA autó modellek KIA alufelnik acélfelni és gyári gumiméret
KIA Carens
KIA cee’d
KIA Magentis KIA Magentis KIA Magentis
KIA cee’d SW
KIA Niro
KIA Niro Plug-in Hybrid
KIA Optima
KIA Optima GT
KIA Optima PHEV, SW PHEV
KIA Optima SW
KIA Optima SW GT
KIA Picanto
KIA RIO 2017
KIA Sorento
KIA Soul EV
KIA Sportage
KIA Stinger
KIA Stonic
KIA Venga
Új KIA Soul

 

A bejegyzés alapja: https://hu.wikipedia.org/wiki/Kia_Motors

Honda autó típusok, honda nyárigumik

Honda autó típusok, honda nyári gumik

A Honda Motor Company, Limited ‘Honda Kutató és Gyártó Rt.’ egy tokiói székhelyű multinacionális vállalat.

Az 1948 szeptemberében alapított Honda Motor Co. Ltd. létezése első percétől fogva kivételes színvonalú mérnöki teljesítményéről ismert. Az ezt követő 50 év során ezt olyan értékekkel bővítette, mint a társadalmi felelősségtudat és a környezet védelme. Mára egy több mint 150 ezer embert foglalkoztató világcéggé nőtt, amely 34 országban több mint 110 termelő- és fejlesztőegységet működtet. A 2002. március 31-én lezárt pénzügyi évben a Honda 8 millió motorkerékpárt, 4,4 millió munkagépet és 2,9 millió személyautót értékesített.

1977 óta nem Japán a Honda legnagyobb gépjárműpiaca. Ez a kitüntető cím az Amerikai Egyesült Államokat illeti meg, ahol évente közel 1,25 millió Honda gépkocsit adnak el. Japán csak a márka második legnagyobb piaca, őt pedig Európa követi: itt Németország és Anglia közel 60-60 ezer, Olaszország pedig 40 ezer eladott autóval a legjelentősebb nemzeti piac a földrészen.

A Honda az apró munkagépektől kezdve a kísérleti repülőgépekben használt turbólégcsavaros hajtóművekig nagyon sok mindent gyárt; motorjai a világ legtöbb országában kaphatóak. A Honda nevéhez fűződnek azok a kísérleti villanymotorok, amelyek a világ első, kifejezetten elektromos üzeműre épített, nikkel-fémhidrid akkumulátorról működő autóját, az EV PLUS-t hajtották. A szolárcellás járművek Ausztráliában megrendezett 2000 mérföldes versenyén győzedelmeskedő, a The Dream (Az Álom) névre keresztelt gépkocsiban a nap energiáját használta fel.

A Honda autógyártás ismertetése

A Honda már 15 éve működött, amikor elkezdett gépkocsikat gyártani, és újabb tíz évbe telt, mire a nemzetközi autóipar fontos szereplőjévé vált. A 80-as évek elején a Honda már vezető multinacionális vállalat volt. A Honda 1963-ban 136 járművet gyártott. Egy évvel később 5210, 1965-ben pedig már 8779 darabot, amelyek egynegyedét exportálták. A termelés ezután visszaesett 3209 járműre, egy újabb év elteltével, 1967-ben azonban ismét fellendült, nem kevesebb, mint 87 000 darabra. A siker kulcsa az erős hazai piac volt: 1968-ban 186 500, 1969-ben 232 000 járművet gyártottak, és a termelésnek csupán 5%-át exportáltak.

A Honda első sorozatgyártású négykerekűje a sportos S500 kétüléses, valamint a T360 haszonjármű volt. Ezeket követte a fejlett S600 kupé, majd 1965 októberében az L700 kombi. Az S500-ast benevezték az 1964-es Liege–Szófia–Liege-ralira, az 1967-es világbajnok, Denny Hulme által vezetett S600 pedig kategóriagyőztes lett a Nürnburgringen szeptemberben megrendezett ADAC 600 kilométeres tartóssági futamon. Ez volt a Honda első sikeres autóversenye.

Az N360 törpeautó kéthengeres négyütemű motorja félelmetes 8500/perc fordulatszámig pörgött fel. A 354 cm³-es erőforrás 31 lóerőt teljesített, és teljesen szinkronizált, négyfokozatú sebességváltón keresztül hajtotta az autó első kerekeit. A Honda a motorokról autókra átnyergelő fiatal japán vásárlóknak szánta a kocsit. Az N360 időzítése tökéletes volt: az 1960-as években megkezdődött a kisautók forradalma.

Honda a léghűtés lelkes híve volt, ami hosszan tartó, emlékezetes viták forrása volt közte és mérnökei között. Az 1969-es Honda 1300 tervein dolgozva szerette volna, ha az N360 és az azt leváltó, N600 mellett a többi utcai modell is léghűtést kapna. Az elegáns kisautó 100 lóerős, keresztben beépített motorja 176 km/h végsebességre tette képessé az elsőkerék-hajtású modellt, amelyet tárcsafékekkel, valamint a zajcsökkentés érdekében Dual-Dyna léghűtéssel (DDAC) szereltek fel. A rezonanciák csillapítására egy bonyolult, hűtőszárnyakkal kombinált légbevezető rendszert terveztek, így a motor minden idők egyik leghalkabb léghűtéses erőforrása lett.

Az autó 1970-ben bemutatott, kecses kupéváltozata népszerű volt, a szedánt azonban 1972-ben le kellett váltani a vízhűtéses 145-ös modellel. A problémáknak köszönhetően a Honda kutatási és fejlesztési részlegei nagyobb mozgásteret kaptak. Honda 1973-ban elfoglalta a legfelső tanácsadó tiszteletbeli posztját.

A Honda Motor nem családi vállalkozás volt, és Honda szabályát, ami megtiltotta a családtagok belépését, az igazgatókra is kiterjesztették. A vállalat minden egyes tagja egyenlőnek számított, különbségek csak a dolgozók szerepében, illetve a fizetésükben mutatkoztak. Ez a filozófia minden újonnan létrehozott irodában és üzemben is érvényes volt.

Az autógyártás 1970-ben a léghűtéses Z360-assal folytatódott. Ez később egy egész kisautó alapjául szolgált, és az 1971-es, 1971 cm-es léghűtéses Life mini autón át a keresztben beépített 1,2 literes motorral hajtott Civic 1972-es premierjéhez vezetett.

Az 1300-as magas költségei miatt a motorkerékpár-részlegre hárult a gépkocsigyártás finanszírozása. Az utóbbi csak 1973-ban, a Civic sikerét követően került ismét előtérbe.

1971-ben kezdtek el dolgozni a Honda találékonyságának újabb fényes példáján, a rétegelt feltöltésű CVCC-motoron (Compound Vortex Controlled Combustion, összetett örvényvezérlésű égés). A CVCC megkoronázta a Honda kutatási és fejlesztési munkásságát, amely elismerten évekkel a világ autóipara előtt járt: a versenytársak ugyanis megvalósíthatatlannak tartották az Amerikai Egyesült Államokban 1975-ben bevezetendő Muskie emissziós törvény előírásait.

A Honda a CVCC-motorral felszerelt Civic modellel vetette meg lábát későbbi legnagyobb piacán, az Amerikai Egyesült Államokban.

Miután 1973 októberében Kavasima Kijosi lett a Honda elnöke, a vállalat látványos növekedésnek indult. Ekkor a vállalat forgalma kevesebb mint 400 milliárd jen volt, 1979-re azonban – a háború után alapított japán gyártók közül elsőként – meghaladta az 1 billió jent. A Honda forgalma 1980-ban már 1,5 billió jen volt, így alig 32 év alatt a japán cég elérte a General Motors éves forgalmának egy tizedét.

Kavasima kinevezése egybeesett az első olajválsággal, ami inflációval és recesszióval sújtotta Japánt. Amerika ugyanekkor szigorította károsanyag-kibocsátási törvényeit, ami az egész világon nehéz feladat elé állította az autóipari kutató-fejlesztő mérnököket. 1973-ban a gépkocsik és motorkerékpárok ára világszerte 15%-kal emelkedett, a Honda azonban a termelés növelésével állandó szinten tudta tartani az egy autóra eső költségeket. A motorkerékpárok gyártása évi 3 millió darabra nőtt: ebből egymilliót Japánban készítettek és értékesítettek, további egymilliót exportra gyártottak az anyaországban, a harmadik milliót, pedig külföldön állították elő. Kavasima a Honda munkagépválasztékát is kibővítette; a vállalat áramfejlesztőket, talajművelő gépeket, fűnyírókat, outboard hajómotorokat és vízpumpákat gyártott.

A honda autók típusai a nyári gumi webáruházban

Európaban gyártott és forgalmazott Honda modelek

Japán gyártott és forgalmazott Honda modelek

 

  • Life
  • Zest
  • Freed
  • Vamos Hobio
  • Fit Shuttle
  • Honda Fit
  • Civic
  • Civic Type-R
  • Inspire
  • Honda Stream

 

  • Crossroad
  • Partner
  • Airwawe
  • Stream
  • Stepwgn
  • Elysion

USA

 

  • Fit
  • Element
  • Honda Accord
  • Civic
  • Civic Coupé
  • Accord
  • Accord Coupé
  • Pilot
  • Honda Pilot

 

  • Ridgeline
  • Odyssey
  • Acura TL

India

  • Brio
  • City

 

A bejegyzés alapja: https://hu.wikipedia.org/wiki/Honda

Fiat autó típusok, fiat nyári gumik

Fiat autó típusok, fiat nyári gumik

A Fiat Olaszország legnagyobb járműgyára; központja az észak-olaszországi Torino városában található. A cég neve a „Fabbrica Italiana Automobili Torino” (Olasz Autógyár Torino) kifejezésből alkotott tulajdonnévi betűszó.

A céget 1899-ben alapította Giovanni Agnelli. A második világháború idején az üzemben harckocsik és repülőgépek készültek. 1957-ben mutatták be a Fiat népautóját, a Cinquecentót (magyarul ötszázas). A modell 1975-ig volt gyártásban, de gyártotta a Steyr-Puch is. A céget 1963 és 1996 között az alapító unokája, Gianni Agnelli irányította, aki a 2003-ban bekövetkezett haláláig tiszteletbeli igazgató maradt.

1966-ban kötött megállapodást a Szovjetunióval és Togliattiban felépült a VAZ (manapság AvtoVAZ) üzem. Itt a Fiat 124 licence alapján a Zsigulit készítették. Később még több szocialista országgal kötött licencmegállapodást; így a FIAT cég licence alapján készültek a Zastava és a Polski Fiat típusú autók.

Jelenlegi és legismertebb modellek: Tipo, 500, 500C, 500L, 500X, Panda, Grande Punto, Punto Evo, Linea, Brava, Bravo, Sedici, Freemont, Idea, Fiorino, Scudo, Doblo, Ducato, Seicento

A FIAT csoporthoz jelenleg és korábban tartozó autó márkák

Abarth, Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Lancia, Maserati, Chrysler Group LLC., Dodge, Jeep, Mopar, SRT, GEM, RAM, FIAT Professional, Iveco, Iveco Magirus, Iveco Astra, Irisbus, Case IH, Case Construcion, New Holland Construcion, New Holland Agriculture, Kobelco, Steyr

A fiat autók típusai a nyári gumi webáruházban

Jelenlegi és legismertebb modellek:

Acélfelni és nyári gumi Alufelni
Fiat Tipo nyári abroncsok
Fiat 500-as nyári gumi méretek
500C
500L Fiat 500L alufelnik
500X Fiat 500X alu felni lista
Fiat Panda gumik és felnik
Grande Punto nyárigumi és felnik
Punto Evo
Fiat Linea nyári gumi és felni
Brava gumik
Bravo abroncsok és felnik nyárra
Sedici nyári abroncsok és felnik
Freemont
Fiat Idea
Fiorino
Scudo
Doblo
Ducato felnik és nyári gumik
Seicento gumik nyárra felnivel
Qubo felnik és gumi

 

Fiat alufelnik listája

Itt találhatja meg a Fiat alufelniket. Válassza ki az autó modelljét, majd a motor típusa alapján pontosíthatja, katalógusunk alapján milyen felnit tudunk az autójára küldeni.